TCL Tab 10s 5G
Specificații TCL Tab 10s 5G
General
| Marcă | TCL |
| Model | Tab 10s 5G |
| Alias de model | 9183G (Internațional) |
| Anunțat | Duminică, 27 Februarie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €350 |
Design
| Înălțime | 241.7 mm (9.52 inci) |
| Lățime | 158.6 mm (6.24 inci) |
| Grosime | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 490 g (17.28 oz) |
| Culori | gri închis |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 10.1 inci |
| Rezoluție | 1200 × 1920 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 224 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 77.2% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT8771 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.4 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A78 Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4 |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 12 (Snow Cone) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/5.0" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 8000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Difuzoare duale |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini TCL Tab 10s 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru TCL Tab 10s 5G?
Prețul pentru TCL Tab 10s 5G este €350, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
TCL Tab 10s 5G este disponibil în magazine?
Da, TCL Tab 10s 5G este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru TCL Tab 10s 5G?
TCL Tab 10s 5G cântărește aproximativ 490 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru TCL Tab 10s 5G?
Ecranul lui TCL Tab 10s 5G măsoară 10.1 inci.
-
TCL Tab 10s 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, TCL Tab 10s 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n40, n41, n77, n78.
-
Câte camere are TCL Tab 10s 5G?
TCL Tab 10s 5G are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.