Tecno Camon 15 Air
Specificații Tecno Camon 15 Air
General
| Marcă | Tecno |
| Model | Camon 15 Air |
| Alias de model | CD6 (Internațional) CD6S (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 13 Aprilie 2020 |
| Lansat | Luni, 13 Aprilie 2020 |
| Status | Discontinuat |
Design
| Înălțime | 164.5 mm (6.48 inci) |
| Lățime | 76.5 mm (3.01 inci) |
| Grosime | 9 mm (0.35 inci) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: sticlă Gorilla 3 |
| Culori | Lacul de gheață Albastru, Albastru Malachit, Culoare gri ceață |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.6 inci |
| Rezoluție | 720 × 1600 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 266 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 83.6% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 3 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P22 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Stocare | 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 64GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | HIOS 6.0 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 48 MP, ƒ/1.8 PDAF 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Quad-LED |
| Caracteristici | Compensarea expunerii Detectarea feței Geotagging Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 5000 mAh |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Tecno Camon 15 Air
Recenzii video
Imagini Tecno Camon 15 Air
Întrebări frecvente
-
Care este data lansării pentru Tecno Camon 15 Air?
Tecno Camon 15 Air a fost lansat oficial pe Luni, 13 Aprilie 2020.
-
Tecno Camon 15 Air este disponibil în magazine?
Nu, Tecno Camon 15 Air nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Tecno Camon 15 Air?
Ecranul lui Tecno Camon 15 Air măsoară 6.6 inci.
-
Tecno Camon 15 Air este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Tecno Camon 15 Air nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Tecno Camon 15 Air?
Tecno Camon 15 Air are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.