Tecno Camon 16 Premier
Specificații Tecno Camon 16 Premier
General
| Marcă | Tecno |
| Model | Camon 16 Premier |
| Alias de model | CE9 (Internațional) CD6j (Internațional) |
| Anunțat | Vineri, 04 Septembrie 2020 |
| Lansat | Vineri, 04 Septembrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €230 |
Design
| Înălțime | 170.6 mm (6.72 inci) |
| Lățime | 77.2 mm (3.04 inci) |
| Grosime | 9.1 mm (0.36 inci) |
| Greutate | 210 g (7.41 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Argint glaciar |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.85 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2460 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Densitate pixeli | 392 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.6% |
| Luminozitate maximă | 480 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio G90T |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.05 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.05 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G76 MP4 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | HIOS 6.0 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 64 MP, ƒ/1.9, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.73" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.3, 119° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor 2 MP, ƒ/2.4 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Penta-LED |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 48 MP, ƒ/2.2, 23 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor 8 MP, ƒ/2.2, 105° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 4500 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 33 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Tecno Camon 16 Premier
Recenzii video
Imagini Tecno Camon 16 Premier
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Tecno Camon 16 Premier?
Prețul pentru Tecno Camon 16 Premier este €230, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Tecno Camon 16 Premier?
Tecno Camon 16 Premier a fost lansat oficial pe Vineri, 04 Septembrie 2020.
-
Tecno Camon 16 Premier este disponibil în magazine?
Nu, Tecno Camon 16 Premier nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Tecno Camon 16 Premier?
Tecno Camon 16 Premier cântărește aproximativ 210 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Tecno Camon 16 Premier?
Ecranul lui Tecno Camon 16 Premier măsoară 6.85 inci.
-
Tecno Camon 16 Premier este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Tecno Camon 16 Premier nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Tecno Camon 16 Premier?
Tecno Camon 16 Premier are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră duală pentru selfie.