Tecno Pop 5X
Specificații Tecno Pop 5X
General
| Marcă | Tecno |
| Model | Pop 5X |
| Anunțat | Joi, 27 Ianuarie 2022 |
| Lansat | Joi, 27 Ianuarie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €70 |
Design
| Înălțime | 166 mm (6.54 inci) |
| Lățime | 75.9 mm (2.99 inci) |
| Grosime | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 150 g (5.29 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Strălucire cosmică, Albastru de cristal, Dazzle Black |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.52 inci |
| Rezoluție | 720 × 1600 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 269 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 81.5% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Unisoc SC9832E |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1400 MHz |
| Microarhitectură | 4x 1.4 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T820 MP1 |
| RAM | 2GB |
| Stocare | 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 2GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | HIOS |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.0 |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 4000 mAh |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Tecno Pop 5X
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Tecno Pop 5X?
Prețul pentru Tecno Pop 5X este €70, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Tecno Pop 5X?
Tecno Pop 5X a fost lansat oficial pe Joi, 27 Ianuarie 2022.
-
Tecno Pop 5X este disponibil în magazine?
Da, Tecno Pop 5X este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Tecno Pop 5X?
Tecno Pop 5X cântărește aproximativ 150 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Tecno Pop 5X?
Ecranul lui Tecno Pop 5X măsoară 6.52 inci.
-
Tecno Pop 5X este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Tecno Pop 5X nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Tecno Pop 5X?
Tecno Pop 5X are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.