Tecno Pova 6
Specificații Tecno Pova 6
General
| Marcă | Tecno |
| Model | Pova 6 |
| Anunțat | Joi, 04 Aprilie 2024 |
| Lansat | Miercuri, 01 Mai 2024 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €490 |
Design
| Înălțime | 166.2 mm (6.54 inci) |
| Lățime | 76.8 mm (3.02 inci) |
| Grosime | 7.9 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 195 g (6.88 oz) |
| Culori | Albastru, Verde, Gri |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistent la apă (împotriva stropilor de apă) |
| Certificări de rezistență | IP53 |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.78 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2460 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 396 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85.5% |
| Luminozitate maximă | 1300 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio G99 Ultimate |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 256GB |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 14 (Upside Down Cake) |
| Interfață de utilizator | HIOS 14 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 108 MP ( Unghi wide ), 0.7 μm PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Quad-LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP ( Unghi wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Baterie
| Capacitate | 6000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 70 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă Încărcare prin cablu de la 0 la 50% în 20 minute și de la 0 la 100% în 50 minute (conform specificațiilor) |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da |
| Bluetooth | Da |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Audio wireless Hi-Res, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor optic de amprentă sub ecran |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Tecno Pova 6
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Tecno Pova 6?
Prețul pentru Tecno Pova 6 este €490, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Tecno Pova 6?
Tecno Pova 6 a fost lansat oficial pe Miercuri, 01 Mai 2024.
-
Tecno Pova 6 este disponibil în magazine?
Da, Tecno Pova 6 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Tecno Pova 6?
Tecno Pova 6 cântărește aproximativ 195 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Tecno Pova 6?
Ecranul lui Tecno Pova 6 măsoară 6.78 inci.
-
Tecno Pova 6 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Tecno Pova 6 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Tecno Pova 6?
Tecno Pova 6 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.