Tecno Pova
Specificații Tecno Pova
General
| Marcă | Tecno |
| Model | Pova |
| Alias de model | LD7 (Internațional) LD7j (Internațional) MZ-TECNO LD7 (Internațional) |
| Anunțat | Vineri, 16 Octombrie 2020 |
| Lansat | Vineri, 16 Octombrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €110 |
Design
| Înălțime | 171.2 mm (6.74 inci) |
| Lățime | 77.6 mm (3.06 inci) |
| Grosime | 9.4 mm (0.37 inci) |
| Culori | Dazzle Black, Albastru magic, Culoarea violetă rapidă |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.8 inci |
| Rezoluție | 720 × 1640 pixeli |
| Densitate pixeli | 263 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 82.7% |
| Luminozitate maximă | 480 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio G80 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.0 GHz – Cortex-A75 6x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G52 MC2 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | HIOS 7.0 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 13 MP, ƒ/1.9 ( Unghi wide ) Dual-Pixel PDAF 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Quad-LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 6000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GALILEO |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Tecno Pova
Recenzii video
Imagini Tecno Pova
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Tecno Pova?
Prețul pentru Tecno Pova este €110, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Tecno Pova?
Tecno Pova a fost lansat oficial pe Vineri, 16 Octombrie 2020.
-
Tecno Pova este disponibil în magazine?
Nu, Tecno Pova nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Tecno Pova?
Ecranul lui Tecno Pova măsoară 6.8 inci.
-
Tecno Pova este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Tecno Pova nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Tecno Pova?
Tecno Pova are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.