Tecno Spark CM
Specificații Tecno Spark CM
General
| Marcă | Tecno |
| Model | Spark CM |
| Alias de model | KA9 (Internațional) |
| Anunțat | Vineri, 01 Decembrie 2017 |
| Lansat | Vineri, 01 Decembrie 2017 |
| Status | Discontinuat |
Design
| Înălțime | 152.2 mm (5.99 inci) |
| Lățime | 71.7 mm (2.82 inci) |
| Grosime | 5.6 mm (0.22 inci) |
| Greutate | 172 g (6.07 oz) |
| Culori | Șampanie aur, Midnight Black |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 5.7 inci |
| Rezoluție | 720 × 1440 pixeli |
| Raport de aspect | 18:9 |
| Densitate pixeli | 282 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 76.8% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT6737 |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.3 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T720 |
| RAM | 2GB |
| Stocare | 16GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.0 |
| Versiuni | 16GB 2GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDHC |
Software
| Sistem de operare | Android 7.0 (Nougat) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP, ƒ/2.0 Blitz automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Quad-LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 3050 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Micro-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Tecno Spark CM
Întrebări frecvente
-
Care este data lansării pentru Tecno Spark CM?
Tecno Spark CM a fost lansat oficial pe Vineri, 01 Decembrie 2017.
-
Tecno Spark CM este disponibil în magazine?
Nu, Tecno Spark CM nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Tecno Spark CM?
Tecno Spark CM cântărește aproximativ 172 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Tecno Spark CM?
Ecranul lui Tecno Spark CM măsoară 5.7 inci.
-
Câte camere are Tecno Spark CM?
Tecno Spark CM are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.