Ulefone Armor 7
Specificații Ulefone Armor 7
General
| Marcă | Ulefone |
| Model | Armor 7 |
| Anunțat | Marți, 01 Octombrie 2019 |
| Lansat | Marți, 01 Octombrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €440 |
Design
| Înălțime | 165.9 mm (6.53 inci) |
| Lățime | 81 mm (3.19 inci) |
| Grosime | 13.6 mm (0.54 inci) |
| Greutate | 290 g (10.23 oz) |
| Culori | Negru |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistență la apă |
| Certificări de rezistență | IP68, IP69K |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.3 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 409 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 72.5% |
| Protecție ecran | Rezistent la cădere (până la 1,2 m), Conform MIL-STD-810G |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P90 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A55 Cortex-A75 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GM 9446 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 48 MP, ƒ/1.7 ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor PDAF 16 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) Blitz automat 8 MP, ƒ/2.4 ( Teleobiectiv ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Penta-LED |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.06" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5500 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 15 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 10 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (2CA) Cat13 600/150 Mbps, HSPA 42.2/11.5 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Baroceptor Busolă / Magnetometru Coulombmeter Senzor de amprentă Giroscop Senzor de ritm cardiac Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Ulefone Armor 7
Recenzii video
Imagini Ulefone Armor 7
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Ulefone Armor 7?
Prețul pentru Ulefone Armor 7 este €440, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Ulefone Armor 7?
Ulefone Armor 7 a fost lansat oficial pe Marți, 01 Octombrie 2019.
-
Ulefone Armor 7 este disponibil în magazine?
Nu, Ulefone Armor 7 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Ulefone Armor 7?
Ulefone Armor 7 cântărește aproximativ 290 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Ulefone Armor 7?
Ecranul lui Ulefone Armor 7 măsoară 6.3 inci.
-
Câte camere are Ulefone Armor 7?
Ulefone Armor 7 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.