Ulefone Armor Mini 20
Specificații Ulefone Armor Mini 20
General
| Marcă | Ulefone |
| Model | Armor Mini 20 |
| Anunțat | Duminică, 01 Septembrie 2024 |
| Lansat | Duminică, 01 Septembrie 2024 |
| Status | Disponibil |
Design
| Înălțime | 133.5 mm (5.26 inci) |
| Lățime | 63.3 mm (2.49 inci) |
| Grosime | 24.9 mm (0.98 inci) |
| Greutate | 301 g (10.62 oz) |
| Culori | Negru |
| Rezistență | Rezistent la praf și apă (rezistă jeturilor de apă cu presiune ridicată; scufundabil până la 2 m timp de 30 de minute) |
| Certificări de rezistență | IP68, IP69K |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 4.7 inci |
| Rezoluție | 720 × 1600 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 373 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 63.1% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass Victus, Rezistent la cădere (până la 2 m), Conform MIL-STD-810H, Mohs nivel 4 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio G99 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 14 (Upside Down Cake) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 1.2 μm, 1/1.31" Dimensiune senzor 64 MP, ƒ/1.8 ( Night Vision ) 2 lumini infraroșii |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.5 ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 6200 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 33 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 15 W |
| Caracteristici | Încărcare wireless inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
| Funcții speciale | Lanternă dedicată cu 500 lumeni |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Ulefone Armor Mini 20
Întrebări frecvente
-
Care este data lansării pentru Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 a fost lansat oficial pe Duminică, 01 Septembrie 2024.
-
Ulefone Armor Mini 20 este disponibil în magazine?
Da, Ulefone Armor Mini 20 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 cântărește aproximativ 301 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Ulefone Armor Mini 20?
Ecranul lui Ulefone Armor Mini 20 măsoară 4.7 inci.
-
Ulefone Armor Mini 20 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Ulefone Armor Mini 20 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.