Ulefone Armor X6
Specificații Ulefone Armor X6
General
| Marcă | Ulefone |
| Model | Armor X6 |
| Anunțat | Duminică, 01 Decembrie 2019 |
| Lansat | Duminică, 01 Decembrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
Design
| Înălțime | 150 mm (5.91 inci) |
| Lățime | 78.9 mm (3.11 inci) |
| Grosime | 14.4 mm (0.57 inci) |
| Greutate | 223 g (7.87 oz) |
| Culori | Negru |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistență la apă |
| Certificări de rezistență | IP68 |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 5 inci |
| Rezoluție | 720 × 1280 pixeli |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Densitate pixeli | 294 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 58.2% |
| Protecție ecran | Rezistent la cădere (până la 1,2 m), Conform MIL-STD-810G |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek MT6580 |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.3 GHz |
| Arhitectură CPU | 32-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A7 |
| Tip memorie | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-400 MP2 |
| RAM | 2GB |
| Stocare | 16GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 16GB 2GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ) Blitz automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Compensarea expunerii Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4000 mAh |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Viteză de date | HSPA 42.2/11.5 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v4.0 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Ulefone Armor X6
Recenzii video
Imagini Ulefone Armor X6
Întrebări frecvente
-
Care este data lansării pentru Ulefone Armor X6?
Ulefone Armor X6 a fost lansat oficial pe Duminică, 01 Decembrie 2019.
-
Ulefone Armor X6 este disponibil în magazine?
Nu, Ulefone Armor X6 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Ulefone Armor X6?
Ulefone Armor X6 cântărește aproximativ 223 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Ulefone Armor X6?
Ecranul lui Ulefone Armor X6 măsoară 5 inci.
-
Câte camere are Ulefone Armor X6?
Ulefone Armor X6 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.