Ulefone Note 7P
Specificații Ulefone Note 7P
General
| Marcă | Ulefone |
| Model | Note 7P |
| Anunțat | Miercuri, 01 Mai 2019 |
| Lansat | Miercuri, 01 Mai 2019 |
| Status | Discontinuat |
Design
| Înălțime | 156.1 mm (6.15 inci) |
| Lățime | 73.7 mm (2.90 inci) |
| Grosime | 9.7 mm (0.38 inci) |
| Greutate | 178 g (6.28 oz) |
| Culori | Negru, Auriu, Amurg |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.1 inci |
| Rezoluție | 600 × 1280 pixeli |
| Densitate pixeli | 232 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 80.2% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio A22 |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 16 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR |
| RAM | 3GB |
| Stocare | 32GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 3GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 8 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) Bliț automat 2 MP |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detectarea feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3500 mAh |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Micro-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (2CA) Cat7 300/150 Mbps, HSPA 42.2/11.5 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Ulefone Note 7P
Recenzii video
Imagini Ulefone Note 7P
Întrebări frecvente
-
Care este data lansării pentru Ulefone Note 7P?
Ulefone Note 7P a fost lansat oficial pe Miercuri, 01 Mai 2019.
-
Ulefone Note 7P este disponibil în magazine?
Nu, Ulefone Note 7P nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Ulefone Note 7P?
Ulefone Note 7P cântărește aproximativ 178 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Ulefone Note 7P?
Ecranul lui Ulefone Note 7P măsoară 6.1 inci.
-
Câte camere are Ulefone Note 7P?
Ulefone Note 7P are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.