Vivo iQOO 10 Pro
Specificații Vivo iQOO 10 Pro
General
| Marcă | Vivo |
| Model | iQOO 10 Pro |
| Alias de model | V2218A (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 19 Iulie 2022 |
| Lansat | Luni, 25 Iulie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €870 |
Design
| Înălțime | 164.9 mm (6.49 inci) |
| Lățime | 75.5 mm (2.97 inci) |
| Grosime | 9.5 mm (0.37 inci) |
| Greutate | 215 g (7.58 oz) |
| Culori | Negru, Alb |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistent la apă (împotriva stropilor de apă) |
Display
| Tip display | LTPO3 AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.78 inci |
| Rezoluție | 1440 × 3200 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 518 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 89.1% |
| Luminozitate maximă | 1500 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 4 nm |
| Viteză maximă CPU | 3.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 3.0 GHz – Cortex-X2 3x 2.5 GHz – Cortex-A710 4x 1.8 GHz – Cortex-A510 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 730 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 12 (Snow Cone) |
| Interfață de utilizator | Funtouch 12 (internațional), OriginOS Ocean (China) |
| Servicii Google Play | Da |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 50 MP, ƒ/1.9 ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/1.57" Dimensiune senzor gimbal OIS PDAF 14.6 MP, ƒ/2.2, 69 mm ( Teleobiectiv ), x3 Zoom optic Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.3, 15 mm, 150° ( Unghi ultra-wide ), 0.64 μm, 1/2.76" Dimensiune senzor Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 24/30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.5 ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.1" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Baterie
| Capacitate | 4700 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 200 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 50 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
| Caracteristici | Încărcare wireless inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.3 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Audio Hi-Res 32-bit/384kHz, Difuzoare duale, Tehnologia Snapdragon Sound |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Vivo iQOO 10 Pro
Recenzii video
Imagini Vivo iQOO 10 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Vivo iQOO 10 Pro?
Prețul pentru Vivo iQOO 10 Pro este €870, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Vivo iQOO 10 Pro?
Vivo iQOO 10 Pro a fost lansat oficial pe Luni, 25 Iulie 2022.
-
Vivo iQOO 10 Pro este disponibil în magazine?
Da, Vivo iQOO 10 Pro este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Vivo iQOO 10 Pro?
Vivo iQOO 10 Pro cântărește aproximativ 215 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Vivo iQOO 10 Pro?
Ecranul lui Vivo iQOO 10 Pro măsoară 6.78 inci.
-
Vivo iQOO 10 Pro este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Vivo iQOO 10 Pro funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78, n79.
-
Câte camere are Vivo iQOO 10 Pro?
Vivo iQOO 10 Pro are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.
-
Pot folosi serviciile Google Play pe Vivo iQOO 10 Pro?
Da, serviciile Google Play funcționează integral pe Vivo iQOO 10 Pro.