Xiaomi Mi 10 Youth 5G
Specificații Xiaomi Mi 10 Youth 5G
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Mi 10 Youth 5G |
| Alias de model | M2002J9E (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 04 Mai 2020 |
| Lansat | Luni, 04 Mai 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €270 |
Design
| Înălțime | 164 mm (6.46 inci) |
| Lățime | 74.8 mm (2.94 inci) |
| Grosime | 7.9 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 192 g (6.77 oz) |
| Culori | Negru, Albastru, Verde, Portocală/Piersică, Alb |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.57 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 401 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85% |
| Luminozitate maximă | 430 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 765G |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.4 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 475 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 620 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 64GB, 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MIUI 11 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 48 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor 8 MP, ƒ/3.4, 122 mm ( Teleobiectiv periscop ), x5 Zoom optic Stabilizare optică a imaginii (OIS) 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor 2 MP ( Macro ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Zoom digital Compensarea expunerii Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.5 ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.06" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps 720p @ 120 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4160 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 20 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n41 (2500), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate virtual |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Mi 10 Youth 5G
Recenzii video
Imagini Xiaomi Mi 10 Youth 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Mi 10 Youth 5G?
Prețul pentru Xiaomi Mi 10 Youth 5G este €270, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Mi 10 Youth 5G?
Xiaomi Mi 10 Youth 5G a fost lansat oficial pe Luni, 04 Mai 2020.
-
Xiaomi Mi 10 Youth 5G este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Mi 10 Youth 5G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Mi 10 Youth 5G?
Xiaomi Mi 10 Youth 5G cântărește aproximativ 192 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Mi 10 Youth 5G?
Ecranul lui Xiaomi Mi 10 Youth 5G măsoară 6.57 inci.
-
Xiaomi Mi 10 Youth 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Xiaomi Mi 10 Youth 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n41, n78, n79.
-
Câte camere are Xiaomi Mi 10 Youth 5G?
Xiaomi Mi 10 Youth 5G are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.