Xiaomi Mi 10T Lite 5G
Specificații Xiaomi Mi 10T Lite 5G
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Mi 10T Lite 5G |
| Alias de model | M2007J17G (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 13 Octombrie 2020 |
| Lansat | Marți, 13 Octombrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €190 |
Design
| Înălțime | 165.4 mm (6.51 inci) |
| Lățime | 76.8 mm (3.02 inci) |
| Grosime | 9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 214 g (7.55 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass 5 Cadrul: Plastic Față: sticlă Gorilla 5 |
| Culori | Albastru Atlantic, Culoare Gri perlat, Culoare de plajă Rose Gold |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 395 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.6% |
| Luminozitate maximă | 450 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10 Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 750G |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 8 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A77 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 570 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 6GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MIUI 12 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 64 MP, ƒ/1.9, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.73" Dimensiune senzor 8 MP, ƒ/2.2, 120° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.5 ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.06" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps 720p @ 120 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4820 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 33 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G (2+ Gbps DL), LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate virtual |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Mi 10T Lite 5G
Recenzii video
Imagini Xiaomi Mi 10T Lite 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Mi 10T Lite 5G?
Prețul pentru Xiaomi Mi 10T Lite 5G este €190, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Mi 10T Lite 5G?
Xiaomi Mi 10T Lite 5G a fost lansat oficial pe Marți, 13 Octombrie 2020.
-
Xiaomi Mi 10T Lite 5G este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Mi 10T Lite 5G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Mi 10T Lite 5G?
Xiaomi Mi 10T Lite 5G cântărește aproximativ 214 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Mi 10T Lite 5G?
Ecranul lui Xiaomi Mi 10T Lite 5G măsoară 6.67 inci.
-
Xiaomi Mi 10T Lite 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Xiaomi Mi 10T Lite 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n77, n78.
-
Câte camere are Xiaomi Mi 10T Lite 5G?
Xiaomi Mi 10T Lite 5G are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.