Xiaomi Mi 10T Pro 5G
Specificații Xiaomi Mi 10T Pro 5G
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Mi 10T Pro 5G |
| Alias de model | M2007J3SG (Internațional) M2007J3SP (Internațional) M2007J3SI (Internațional) M2007J17C (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 13 Octombrie 2020 |
| Lansat | Marți, 13 Octombrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €145.84 £216.67 |
Design
| Înălțime | 165.1 mm (6.50 inci) |
| Lățime | 76.4 mm (3.01 inci) |
| Grosime | 9.3 mm (0.37 inci) |
| Greutate | 218 g (7.69 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass 5 Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla 5 |
| Culori | Negru, Albastru, Argintiu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 144 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 395 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85.2% |
| Luminozitate maximă | 650 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 865 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-A77 3x 2.42 GHz – Cortex-A77 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 650 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart), Actualizabil la Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Interfață de utilizator | MIUI 12.5 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 108 MP, ƒ/1.7, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.33" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 13 MP, ƒ/2.4, 123° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm 5 MP ( Macro ) Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED, Bliț LED, Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 20 MP, ƒ/2.2, 27 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/3.4" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps 720p @ 120 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 33 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G (2+ Gbps DL), LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
| Funcții speciale | USB Power Delivery 3.0 |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Mi 10T Pro 5G
Recenzii video
Imagini Xiaomi Mi 10T Pro 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Mi 10T Pro 5G?
Prețul pentru Xiaomi Mi 10T Pro 5G este €145.84, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Mi 10T Pro 5G?
Xiaomi Mi 10T Pro 5G a fost lansat oficial pe Marți, 13 Octombrie 2020.
-
Xiaomi Mi 10T Pro 5G este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Mi 10T Pro 5G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Mi 10T Pro 5G?
Xiaomi Mi 10T Pro 5G cântărește aproximativ 218 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Mi 10T Pro 5G?
Ecranul lui Xiaomi Mi 10T Pro 5G măsoară 6.67 inci.
-
Xiaomi Mi 10T Pro 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Xiaomi Mi 10T Pro 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n77, n78.
-
Câte camere are Xiaomi Mi 10T Pro 5G?
Xiaomi Mi 10T Pro 5G are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.