Xiaomi Mi 9 Pro
Specificații Xiaomi Mi 9 Pro
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Mi 9 Pro |
| Anunțat | Duminică, 01 Septembrie 2019 |
| Lansat | Duminică, 01 Septembrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €500 |
Design
| Înălțime | 157.2 mm (6.19 inci) |
| Lățime | 74.6 mm (2.94 inci) |
| Grosime | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 196 g (6.91 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass 5 Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla 6 |
| Culori | Culoare albă de vis, Negru de titan |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.39 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 403 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85.5% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 6 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855+ |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.96 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.96 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MIUI 11 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 48 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 54 mm ( Teleobiectiv ), 1.0 μm, x2 Zoom optic, 1/3.6" Dimensiune senzor PDAF 16 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Unghi ultra-wide ), 1.0 μm, 1/3.0" Dimensiune senzor PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Autofocalizare cu laser Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 960/30/120/240 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 20 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 0.9 μm, 1/3" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 40 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 30 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (7CA) Cat20 2000/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | DLNA, Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Xiaomi Mi 9 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Mi 9 Pro?
Prețul pentru Xiaomi Mi 9 Pro este €500, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Mi 9 Pro?
Xiaomi Mi 9 Pro a fost lansat oficial pe Duminică, 01 Septembrie 2019.
-
Xiaomi Mi 9 Pro este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Mi 9 Pro nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Mi 9 Pro?
Xiaomi Mi 9 Pro cântărește aproximativ 196 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Mi 9 Pro?
Ecranul lui Xiaomi Mi 9 Pro măsoară 6.39 inci.
-
Câte camere are Xiaomi Mi 9 Pro?
Xiaomi Mi 9 Pro are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.