Xiaomi Mi Mix 3
Specificații Xiaomi Mi Mix 3
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Mi Mix 3 |
| Alias de model | M1810E5A (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 01 Noiembrie 2018 |
| Lansat | Joi, 01 Noiembrie 2018 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €730 |
Design
| Înălțime | 157.9 mm (6.22 inci) |
| Lățime | 74.7 mm (2.94 inci) |
| Grosime | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 218 g (7.69 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Ceramic Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Orașul interzis albastru, Verde de jad, Onix Negru, Safir albastru |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.39 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 403 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 845 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 10 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.8 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.8 GHz – Cortex-A75 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 630 |
| RAM | 6GB, 8GB, 10GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 10GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie), Actualizabil la Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MIUI 12 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 12 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ), 1.4 μm, 1/2.55" Dimensiune senzor 4-axis OIS Dual-Pixel PDAF 12 MP ( Teleobiectiv ), 1.0 μm, 1/3.4" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 960/30/60 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 24 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 0.9 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor 2 MP ( Senzor de adâncime ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3200 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 10 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate virtual |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Mi Mix 3
Recenzii video
Imagini Xiaomi Mi Mix 3
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Mi Mix 3?
Prețul pentru Xiaomi Mi Mix 3 este €730, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Mi Mix 3?
Xiaomi Mi Mix 3 a fost lansat oficial pe Joi, 01 Noiembrie 2018.
-
Xiaomi Mi Mix 3 este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Mi Mix 3 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Mi Mix 3?
Xiaomi Mi Mix 3 cântărește aproximativ 218 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Mi Mix 3?
Ecranul lui Xiaomi Mi Mix 3 măsoară 6.39 inci.
-
Câte camere are Xiaomi Mi Mix 3?
Xiaomi Mi Mix 3 are Cameră duală pe spate și Cameră duală pentru selfie.