Xiaomi Mi Play
Specificații Xiaomi Mi Play
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Mi Play |
| Alias de model | M1901F9E (Internațional) |
| Anunțat | Sâmbătă, 01 Decembrie 2018 |
| Lansat | Sâmbătă, 01 Decembrie 2018 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €170 |
Design
| Înălțime | 147.8 mm (5.82 inci) |
| Lățime | 71.9 mm (2.83 inci) |
| Grosime | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 150 g (5.29 oz) |
| Culori | Negru, Culoare albastru de vis, Twilight Gold. |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 5.84 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2280 pixeli |
| Raport de aspect | 19:9 |
| Densitate pixeli | 432 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 80.1% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P35 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 16 nm |
| Viteză maximă CPU | 2300 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 12 MP, ƒ/2.2 PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 3000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 10 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Mi Play
Recenzii video
Imagini Xiaomi Mi Play
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Mi Play?
Prețul pentru Xiaomi Mi Play este €170, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Mi Play?
Xiaomi Mi Play a fost lansat oficial pe Sâmbătă, 01 Decembrie 2018.
-
Xiaomi Mi Play este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Mi Play nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Mi Play?
Xiaomi Mi Play cântărește aproximativ 150 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Mi Play?
Ecranul lui Xiaomi Mi Play măsoară 5.84 inci.
-
Câte camere are Xiaomi Mi Play?
Xiaomi Mi Play are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.