Xiaomi Mix Fold 3
Specificații Xiaomi Mix Fold 3
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Mix Fold 3 |
| Alias de model | 2308CPXD0C (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 14 August 2023 |
| Lansat | Luni, 14 August 2023 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €1,150 |
Design
| Înălțime | 161.2 mm (6.35 inci) |
| Lățime | 143.3 mm (5.64 inci) |
| Grosime | 5.3 mm (0.21 inci) |
| Greutate | 255 g (8.99 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: sticlă sau fibră aramid Cadru: Aluminiu Față: sticlă (pliabilă) Față: Plastic (Desfăcut) |
| Culori | Negru, Auriu |
Display
| Tip display | AMOLED, Rabatal LTPO OLED+ |
| Diagonala display-ului | 8.03 inci |
| Rezoluție | 1916 × 2160 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 360 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 89.4% |
| Luminozitate maximă | 1300 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass Victus 2 |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 1 miliard de culori Ecran tactil capacitiv Dolby Vision HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 4 nm |
| Viteză maximă CPU | 3.36 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 3.36 GHz – Cortex-X3 2x 2.8 GHz – Cortex-A715 2x 2.8 GHz – Cortex-A710 3x 2.0 GHz – Cortex-A510 |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 740 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Stocare | 256GB, 512GB, 1TB |
| Tip de stocare internă | UFS 4.0 |
| Versiuni | 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 13 (Tiramisu), Actualizabil la Android 14 (Upside Down Cake) |
| Interfață de utilizator | HyperOS |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/1.49" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 10 MP, ƒ/2.0, 75 mm ( Teleobiectiv ), 1.0 μm, x3.2 Zoom optic, 1/3.94" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 10 MP, ƒ/2.9, 115 mm ( Teleobiectiv ), 1.0 μm, x5 Zoom optic, 1/3.94" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/3.1" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Senzor spectru de culori Gama Dinamică Înaltă (HDR) Obiective Leica Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 24 fps 2160p @ 24/30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960/1920 fps |
| Caracteristici video | Dolby Vision, HDR |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 20 MP, ƒ/2.3, 23 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor Aceeași cameră pe capacul din spate |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30/60 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4800 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 67 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Viteza de încărcare wireless | 50 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu de la 0 la 100% în 40 de minute (conform specificațiilor) Încărcare wireless de la 0 la 100% în 55 minute (conform specificațiilor) |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v5.3 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Audio wireless Hi-Res, Difuzoare stereo, Reglat de Harman Kardon |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate |
| Funcții speciale | Quick Charge 4 USB Power Delivery 3.0 |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Mix Fold 3
Recenzii video
Imagini Xiaomi Mix Fold 3
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Mix Fold 3?
Prețul pentru Xiaomi Mix Fold 3 este €1,150, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Mix Fold 3?
Xiaomi Mix Fold 3 a fost lansat oficial pe Luni, 14 August 2023.
-
Xiaomi Mix Fold 3 este disponibil în magazine?
Da, Xiaomi Mix Fold 3 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Mix Fold 3?
Xiaomi Mix Fold 3 cântărește aproximativ 255 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Mix Fold 3?
Ecranul lui Xiaomi Mix Fold 3 măsoară 8.03 inci.
-
Xiaomi Mix Fold 3 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Xiaomi Mix Fold 3 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n8, n28, n38, n40, n41, n77, n78, n79.
-
Câte camere are Xiaomi Mix Fold 3?
Xiaomi Mix Fold 3 are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.