Xiaomi Redmi 11
Specificații Xiaomi Redmi 11
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Redmi 11 |
| Status | Anulat |
| Prețuri | €170 |
Design
| Culori | Gri |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.58 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2408 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 401 ppi |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 700 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Interfață de utilizator | MIUI 13 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.0 |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Xiaomi Redmi 11
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Redmi 11?
Prețul pentru Xiaomi Redmi 11 este €170, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Xiaomi Redmi 11 este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Redmi 11 nu se găsește în magazine deoarece a fost anulat.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Redmi 11?
Ecranul lui Xiaomi Redmi 11 măsoară 6.58 inci.
-
Xiaomi Redmi 11 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Xiaomi Redmi 11 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78.
-
Câte camere are Xiaomi Redmi 11?
Xiaomi Redmi 11 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.