Xiaomi Redmi 15
Specificații Xiaomi Redmi 15
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Redmi 15 |
| Alias de model | 25057RN09E (Internațional) |
| Anunțat | Vineri, 01 August 2025 |
| Lansat | Vineri, 01 August 2025 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | $152 €155.99 £192.95 ₹18,499 |
Design
| Înălțime | 169.5 mm (6.67 inci) |
| Lățime | 80.5 mm (3.17 inci) |
| Grosime | 8.4 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 217 g (7.65 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: sticlă Gorilla 3 |
| Culori | Negru, Gri, Verde |
| Rezistență | Etanș la praf și rezistent la apă (împotriva stropirii) |
| Certificări de rezistență | IP64 |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.9 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Rată de refresh | 144 Hz |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 374 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85.7% |
| Luminozitate maximă | 850 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 3, Mohs nivel 6 |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.3 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.3 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 4GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 15 (Vanilla Ice Cream), Actualizabil la Android 16 (Baklava) |
| Interfață de utilizator | HyperOS 3 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ), 1/2.88" Dimensiune senzor PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 7000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 33 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Senzor de amprentă lateral Senzor de proximitate virtual |
| Funcții speciale | Sursă de alimentare programabilă (PPS) Quick Charge 3 USB Power Delivery 2.0 |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Xiaomi Redmi 15
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Redmi 15?
Prețul pentru Xiaomi Redmi 15 este €155.99, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 a fost lansat oficial pe Vineri, 01 August 2025.
-
Xiaomi Redmi 15 este disponibil în magazine?
Da, Xiaomi Redmi 15 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 cântărește aproximativ 217 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Redmi 15?
Ecranul lui Xiaomi Redmi 15 măsoară 6.9 inci.
-
Xiaomi Redmi 15 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Xiaomi Redmi 15 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Câte camere are Xiaomi Redmi 15?
Xiaomi Redmi 15 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.