Xiaomi Redmi K30
Specificații Xiaomi Redmi K30
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Redmi K30 |
| Alias de model | M1912G7BE (Internațional) M1912G7BC (Internațional) |
| Anunțat | Vineri, 20 Decembrie 2019 |
| Lansat | Vineri, 20 Decembrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €210 |
Design
| Înălțime | 165.3 mm (6.51 inci) |
| Lățime | 76.6 mm (3.02 inci) |
| Grosime | 8.8 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 208 g (7.34 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass 5 Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla 5 |
| Culori | Albastru, Violet, Roșu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 395 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.8% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10 Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 730G |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 8 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 470 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 618 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 64GB, 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MIUI 11 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 64 MP, ƒ/1.9, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.72" Dimensiune senzor 8 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor 2 MP ( Macro ) 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/120 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 20 MP, ƒ/2.2, 27 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/3.4" Dimensiune senzor 2 MP, ƒ/2.4, 1.75 μm, 1/5.0" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4500 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 27 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Redmi K30
Recenzii video
Imagini Xiaomi Redmi K30
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Redmi K30?
Prețul pentru Xiaomi Redmi K30 este €210, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Redmi K30?
Xiaomi Redmi K30 a fost lansat oficial pe Vineri, 20 Decembrie 2019.
-
Xiaomi Redmi K30 este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Redmi K30 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Redmi K30?
Xiaomi Redmi K30 cântărește aproximativ 208 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Redmi K30?
Ecranul lui Xiaomi Redmi K30 măsoară 6.67 inci.
-
Câte camere are Xiaomi Redmi K30?
Xiaomi Redmi K30 are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră duală pentru selfie.