Xiaomi Redmi K30 Pro
Specificații Xiaomi Redmi K30 Pro
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Redmi K30 Pro |
| Anunțat | Vineri, 27 Martie 2020 |
| Lansat | Vineri, 27 Martie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €390 |
Design
| Înălțime | 163.3 mm (6.43 inci) |
| Lățime | 75.4 mm (2.97 inci) |
| Grosime | 8.9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 218 g (7.69 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass 5 Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla 5 |
| Culori | Culoare Cyber Grey, Mov electric, Culoare albastru neon, Culoare alb fantomă |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 395 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 87.2% |
| Luminozitate maximă | 500 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 865 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-A77 3x 2.42 GHz – Cortex-A77 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 650 |
| RAM | 6GB, 8GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.0 |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 128GB 12GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MIUI 11 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 64 MP, ƒ/1.9, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.72" Dimensiune senzor PDAF 5 MP, ƒ/2.2, 50 mm Blitz automat 13 MP, ƒ/2.4, 123° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 24/30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 960/30/60/120/240 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 20 MP ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/3.4" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps 720p @ 120 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4700 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 30 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n41 (2500), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Barometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate virtual |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Redmi K30 Pro
Recenzii video
Imagini Xiaomi Redmi K30 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Redmi K30 Pro?
Prețul pentru Xiaomi Redmi K30 Pro este €390, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Redmi K30 Pro?
Xiaomi Redmi K30 Pro a fost lansat oficial pe Vineri, 27 Martie 2020.
-
Xiaomi Redmi K30 Pro este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Redmi K30 Pro nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Redmi K30 Pro?
Xiaomi Redmi K30 Pro cântărește aproximativ 218 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Redmi K30 Pro?
Ecranul lui Xiaomi Redmi K30 Pro măsoară 6.67 inci.
-
Xiaomi Redmi K30 Pro este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Xiaomi Redmi K30 Pro funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n41, n78, n79.
-
Câte camere are Xiaomi Redmi K30 Pro?
Xiaomi Redmi K30 Pro are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.