Xiaomi Redmi K80 Ultra
Specificații Xiaomi Redmi K80 Ultra
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Redmi K80 Ultra |
| Anunțat | Joi, 26 Iunie 2025 |
| Lansat | Joi, 26 Iunie 2025 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €310 |
Design
| Înălțime | 163.1 mm (6.42 inci) |
| Lățime | 77.9 mm (3.07 inci) |
| Grosime | 8.2 mm (0.32 inci) |
| Greutate | 219 g (7.73 oz) |
| Materiale de construcție | Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Albastru, Gri, Verde, Alb |
| Rezistență | Etanș la praf și rezistent la apă (scufundabil până la 2 m pentru 30 minute) |
| Certificări de rezistență | IP68, IP69 |
Display
| Tip display | OLED |
| Diagonala display-ului | 6.83 inci |
| Rezoluție | 1280 × 2772 pixeli |
| Rată de refresh | 144 Hz |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 447 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 90.2% |
| Luminozitate maximă | 3200 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă rezistentă la zgârieturi și căderi |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | 68 miliarde de culori Ecran tactil capacitiv Dolby Vision HDR Vivid HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 9400+ |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 3 nm |
| Viteză maximă CPU | 3730 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 3.73 GHz – Cortex-X925 3x 3.3 GHz – Cortex-X4 4x 2.4 GHz – Cortex-A720 |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| GPU | ARM Immortalis-G925 MC12 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Stocare | 256GB, 512GB, 1TB |
| Tip de stocare internă | UFS 4.1 |
| Versiuni | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Interfață de utilizator | HyperOS 2 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 50 MP, ƒ/1.9, 23 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/1.55" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 8 MP, 119° ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Senzor spectru de culori Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 20 MP ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30/60 fps |
Baterie
| Tip | Si/C Li-Ion |
| Capacitate | 7410 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 100 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Porturi USB | USB Type-C |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Audio wireless Hi-Res, Difuzoare stereo |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă ultrasonică sub ecran |
| Funcții speciale | Încărcare bypass USB Power Delivery 3.0 |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Xiaomi Redmi K80 Ultra
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Prețul pentru Xiaomi Redmi K80 Ultra este €310, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra a fost lansat oficial pe Joi, 26 Iunie 2025.
-
Xiaomi Redmi K80 Ultra este disponibil în magazine?
Da, Xiaomi Redmi K80 Ultra este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra cântărește aproximativ 219 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Ecranul lui Xiaomi Redmi K80 Ultra măsoară 6.83 inci.
-
Xiaomi Redmi K80 Ultra este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Xiaomi Redmi K80 Ultra funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Câte camere are Xiaomi Redmi K80 Ultra?
Xiaomi Redmi K80 Ultra are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.