Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
Specificații Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Redmi Pad 2 9.7 |
| Anunțat | Miercuri, 01 Aprilie 2026 |
| Lansat | Miercuri, 01 Aprilie 2026 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €160 |
Design
| Înălțime | 226.5 mm (8.92 inci) |
| Lățime | 148 mm (5.83 inci) |
| Grosime | 7.4 mm (0.29 inci) |
| Greutate | 406 g (14.32 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Aluminiu Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Gri, Argintiu |
| Rezistență | Rezistent la praf și la stropiri |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 9.7 inci |
| Rezoluție | 1280 × 2560 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Densitate pixeli | 268 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 87.9% |
| Luminozitate maximă | 600 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Viteză maximă CPU | 2900 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.9 GHz – Cortex-A73 4x 1.9 GHz – Cortex-A53 |
| GPU | Qualcomm Adreno |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
| Interfață de utilizator | HyperOS 3 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/5.0" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 7600 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
Rețea
| Conectivitate mobilă | Nu |
| Viteză de date | HSPA |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Nu |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Audio de înaltă rezoluție, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Xiaomi Redmi Pad 2 9.7
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Prețul pentru Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 este €160, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 a fost lansat oficial pe Miercuri, 01 Aprilie 2026.
-
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 este disponibil în magazine?
Da, Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 cântărește aproximativ 406 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Ecranul lui Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 măsoară 9.7 inci.
-
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Xiaomi Redmi Pad 2 9.7?
Xiaomi Redmi Pad 2 9.7 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.