Yezz Art 1 Pro
Specificații Yezz Art 1 Pro
General
| Marcă | Yezz |
| Model | Art 1 Pro |
| Anunțat | Duminică, 01 Noiembrie 2020 |
| Lansat | Duminică, 01 Noiembrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €100 |
Design
| Înălțime | 163.9 mm (6.45 inci) |
| Lățime | 77.9 mm (3.07 inci) |
| Grosime | 8.9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 120 g (4.23 oz) |
| Culori | Culoarea albastră stelară |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.53 inci |
| Rezoluție | 720 × 1560 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 263 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 82% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio A25 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.8 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 16 MP, ƒ/2.8, 1/2.8" Dimensiune senzor Bliț automat 2 MP 2 MP |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.4, 1/4.0" Dimensiune senzor |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 4000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 10 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b7 (2600), b12 (700), b17 (700), b28 (700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Yezz Art 1 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Yezz Art 1 Pro?
Prețul pentru Yezz Art 1 Pro este €100, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Yezz Art 1 Pro?
Yezz Art 1 Pro a fost lansat oficial pe Duminică, 01 Noiembrie 2020.
-
Yezz Art 1 Pro este disponibil în magazine?
Nu, Yezz Art 1 Pro nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Yezz Art 1 Pro?
Yezz Art 1 Pro cântărește aproximativ 120 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Yezz Art 1 Pro?
Ecranul lui Yezz Art 1 Pro măsoară 6.53 inci.
-
Yezz Art 1 Pro este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Yezz Art 1 Pro nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Yezz Art 1 Pro?
Yezz Art 1 Pro are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.