ZTE Axon 10s Pro 5G
Specificații ZTE Axon 10s Pro 5G
General
| Marcă | ZTE |
| Model | Axon 10s Pro 5G |
| Anunțat | Joi, 06 Februarie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | ₹32,890 |
Design
| Înălțime | 159.2 mm (6.27 inci) |
| Lățime | 73.4 mm (2.89 inci) |
| Grosime | 7.9 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 175 g (6.17 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Albastru |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.47 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 398 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 87.9% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10 Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 865 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-A77 3x 2.42 GHz – Cortex-A77 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 650 |
| RAM | 6GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.0 |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MiFavor 10 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 48 MP, ƒ/1.7, 28 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) 8 MP, ƒ/2.4, 80 mm ( Teleobiectiv ), x3 Zoom optic Stabilizare optică a imaginii (OIS) 20 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 125° ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 20 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 4000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare wireless | Da |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G (2+ Gbps DL), LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n41 (2500), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini ZTE Axon 10s Pro 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru ZTE Axon 10s Pro 5G?
Prețul pentru ZTE Axon 10s Pro 5G este ₹32,890, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
ZTE Axon 10s Pro 5G este disponibil în magazine?
Nu, ZTE Axon 10s Pro 5G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru ZTE Axon 10s Pro 5G?
ZTE Axon 10s Pro 5G cântărește aproximativ 175 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru ZTE Axon 10s Pro 5G?
Ecranul lui ZTE Axon 10s Pro 5G măsoară 6.47 inci.
-
Câte camere are ZTE Axon 10s Pro 5G?
ZTE Axon 10s Pro 5G are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.