ZTE Axon 30 Ultra 5G
Specificații ZTE Axon 30 Ultra 5G
General
| Marcă | ZTE |
| Model | Axon 30 Ultra 5G |
| Alias de model | A2022P (Internațional) A2022PG (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 15 Aprilie 2021 |
| Lansat | Luni, 19 Aprilie 2021 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €550 |
Design
| Înălțime | 161.5 mm (6.36 inci) |
| Lățime | 73 mm (2.87 inci) |
| Grosime | 8 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 188 g (6.63 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass 5 Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla 5 |
| Culori | Ediția Aerospațială, Negru, Albastru, Maro deschis, Alb |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 144 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 395 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 91.1% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10+ Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 5 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| RAM | 8GB, 12GB, 16GB, 18GB |
| Stocare | 128GB, 256GB, 1TB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 1TB 16GB RAM 1TB 18GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Interfață de utilizator | MyOS 11 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 64 MP, ƒ/1.6, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.72" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 64 MP, ƒ/1.9, 35 mm ( Lentilă standard ), 0.7 μm, 1/1.97" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/3.4, 123 mm ( Teleobiectiv periscop ), x5 Zoom optic, 1/4.0" Dimensiune senzor Stabilizare optică a imaginii (OIS) PDAF 64 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ), 0.7 μm, 1/1.97" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Bliț automat Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Autofocalizare cu laser Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS, HDR10 |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP ( Unghi wide ) |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4600 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 65 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n28 (700), n41 (2500), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii ZTE Axon 30 Ultra 5G
Recenzii video
Imagini ZTE Axon 30 Ultra 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru ZTE Axon 30 Ultra 5G?
Prețul pentru ZTE Axon 30 Ultra 5G este €550, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru ZTE Axon 30 Ultra 5G?
ZTE Axon 30 Ultra 5G a fost lansat oficial pe Luni, 19 Aprilie 2021.
-
ZTE Axon 30 Ultra 5G este disponibil în magazine?
Da, ZTE Axon 30 Ultra 5G este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru ZTE Axon 30 Ultra 5G?
ZTE Axon 30 Ultra 5G cântărește aproximativ 188 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru ZTE Axon 30 Ultra 5G?
Ecranul lui ZTE Axon 30 Ultra 5G măsoară 6.67 inci.
-
ZTE Axon 30 Ultra 5G este compatibil cu rețelele 5G?
Da, ZTE Axon 30 Ultra 5G funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n28, n41, n78, n79.
-
Câte camere are ZTE Axon 30 Ultra 5G?
ZTE Axon 30 Ultra 5G are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.