ZTE nubia Focus Pro
Specificații ZTE nubia Focus Pro
General
| Marcă | ZTE |
| Model | nubia Focus Pro |
| Alias de model | Z2351N (Internațional) |
| Anunțat | Miercuri, 28 Februarie 2024 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €190 |
Design
| Înălțime | 166 mm (6.54 inci) |
| Lățime | 76.1 mm (3.00 inci) |
| Grosime | 8.5 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 222 g (7.83 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Auriu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.72 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 392 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 86.3% |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Unisoc T760 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.2 GHz – Cortex-A76 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 13 (Tiramisu) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 108 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Unghi wide ), 1/1.67" Dimensiune senzor Autofocus (AF) 5 MP, ƒ/2.2, 17 mm ( Unghi ultra-wide ) 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.5 ( Unghi wide ) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 5000 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 33 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.2 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini ZTE nubia Focus Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru ZTE nubia Focus Pro?
Prețul pentru ZTE nubia Focus Pro este €190, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
ZTE nubia Focus Pro este disponibil în magazine?
Da, ZTE nubia Focus Pro este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru ZTE nubia Focus Pro?
ZTE nubia Focus Pro cântărește aproximativ 222 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru ZTE nubia Focus Pro?
Ecranul lui ZTE nubia Focus Pro măsoară 6.72 inci.
-
ZTE nubia Focus Pro este compatibil cu rețelele 5G?
Da, ZTE nubia Focus Pro funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n71, n77, n78.
-
Câte camere are ZTE nubia Focus Pro?
ZTE nubia Focus Pro are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.