Meniu

Temă

Limbă

Apple iPhone 14 Plus 10
Apple

Apple iPhone 14 Plus

  • Sistem de operare iOS 16.0 iOS 27
  • Display 6.7 inci 1284x2778 pixeli
  • Baterie 4323 mAh Li-Ion
  • Performanță 6GB RAM A15 Bionic
  • Cameră 12MP 2160p
  • Stocare 128-512GB NVMe

Specificații Apple iPhone 14 Plus

General

Marcă
Apple
Model
iPhone 14 Plus
Alias de model
A2886 (Internațional)
A2632 (Statele Unite)
A2885 (Canada, Japonia)
A2888 (China, Hong Kong)
A2887 (Rusia)
iphone14,8 (Internațional)
A2896 (Internațional)
Anunțat
Miercuri, 07 Septembrie 2022
Lansat
Vineri, 07 Octombrie 2022
Status
Disponibil
Prețuri
€363.84
$288.89
£319

Design

Înălțime
160.8 mm (6.33 inci)
Lățime
78.1 mm (3.07 inci)
Grosime
7.8 mm (0.31 inci)
Greutate
203 g (7.16 oz)
Materiale de construcție
Spate: Sticlă
Cadru: Aluminiu
Față: Sticlă
Culori
Albastru, Miezul nopţii, Violet, Roșu, Culoare Starlight., Galben
Rezistență
Rezistent la praf
Rezistență la apă
Certificări de rezistență
IP68

Display

Tip display
Super Retina XDR OLED
Diagonala display-ului
6.7 inci
Rezoluție
1284 × 2778 pixeli
Raport de aspect
19.5:9
Densitate pixeli
458 ppi
Raport ecran-corp
≈ 87.4%
Luminozitate maximă
1200 cd/m²
Protecție ecran
Geam Ceramic Shield
Ecran tactil
Da
Display fără ramă
Da
Caracteristici ale display-ului
Ecran tactil capacitiv
Dolby Vision
HDR10
Ecran multi-touch

Hardware

Chipset
Apple A15 Bionic
Nuclee CPU
6
Tehnologie CPU
5 nm
Viteză maximă CPU
3.223 GHz
Arhitectură CPU
64-bit
Microarhitectură
2x 3.23 GHz – Avalanche
4x 2.02 GHz – Blizzard
Tip memorie
LPDDR4X
GPU
Apple A15 Bionic GPU (5 nuclee)
RAM
6GB
Stocare
128GB, 256GB, 512GB
Tip de stocare internă
NVMe
Versiuni
128GB 6GB RAM
256GB 6GB RAM
512GB 6GB RAM
Stocare extensibilă
Nu

Software

Sistem de operare
iOS 16.0, Actualizabil la iOS 27

Cameră principală

Suport pentru cameră
Da
Cameră duală
12 MP, ƒ/1.5, 26 mm ( Unghi wide ), 1.9 μm, 1/1.7" Dimensiune senzor
Dual-Pixel PDAF
Stabilizare optică cu deplasarea senzorului (OIS)

12 MP, ƒ/2.4, 13 mm, 120° ( Unghi ultra-wide )
Suport pentru bliț
Da
Tip bliț
Bliț Dual-LED Dual-Tone
Caracteristici
Gama Dinamică Înaltă (HDR)
Panoramă
Suport video
Da
Rezoluție video
2160p @ 24/25/30/60 fps
1080p @ 25/30/60/120/240 fps
Caracteristici video
Dolby Vision HDR (până la 60 fps), HDR, Înregistrare sunet stereo

Cameră frontală

Suport pentru cameră
Da
Cameră simplă
12 MP, ƒ/1.9, 23 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.6" Dimensiune senzor
PDAF
Caracteristici
Gama Dinamică Înaltă (HDR)
Suport video
Da
Rezoluție video
2160p @ 24/25/30/60 fps
1080p @ 25/30/60/120 fps
Caracteristici video
Mod cinematic
Senzori
SL 3D

Baterie

Tip
Li-Ion
Capacitate
4323 mAh
Viteza de încărcare pe fir
15 W
Suport pentru încărcare wireless
Da
Viteza de încărcare wireless
15 W
Suport pentru încărcare rapidă
Da
Caracteristici
Încărcare wireless MagSafe
Încărcare wireless Qi2 (necessită iOS 17.2 sau versiune ulterioară)
Încărcare wireless Qi

Rețea

Cartele SIM
Dual SIM (Nano-SIM + eSIM + eSIM)
Dual SIM (eSIM + eSIM)
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Suport VoLTE
Da
Viteză de date
EV-DO Rev.A 3.1 Mbps, 5G, LTE, HSPA
Benzile 2G
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
CDMA: 800 / 1900 MHz
Benzile 3G
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz
Benzile 4G
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b11 (1500), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b21 (1500), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b46 (5200), b48 (3800), b53 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz)
Benzile 5G
5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n53 (2500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n258 (26000), n260 (39000), n261 (28000 MHz)

Conectivitate

Suport Wi-Fi
Da ( Wi-Fi 6 )
Standardele Wi-Fi
802.11/a/b/g/n/ac/ax
Funcții Wi-Fi
Dual-band, Hotspot mobil
Bluetooth
Da, v5.3
Porturi USB
Lightning
USB 2.0
Conectivitate USB
Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS)
Suport GPS
Da
Funcții GPS
BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS
Suport NFC
Da

Multimedia

Difuzor
Da
Jack pentru căști
Nu
Tip audio
Difuzoare stereo
Radio FM
Nu

Caracteristici

Senzori
Accelerometru
Barometru
Busolă
Face ID
Giroscop
Senzor de proximitate
Funcții speciale
SOS de urgență prin satelit (trimitere/recepție de SMS)
Suport pentru Ultra Wideband (UWB)
USB Power Delivery 2.0

Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.

Recenzii Apple iPhone 14 Plus

Imagini Apple iPhone 14 Plus

Întrebări frecvente

Care este prețul pentru Apple iPhone 14 Plus?

Prețul pentru Apple iPhone 14 Plus este €363.84, iar acesta poate varia în zilele următoare.

Care este data lansării pentru Apple iPhone 14 Plus?

Apple iPhone 14 Plus a fost lansat oficial pe Vineri, 07 Octombrie 2022.

Apple iPhone 14 Plus este disponibil în magazine?

Da, Apple iPhone 14 Plus este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.

Care este greutatea pentru Apple iPhone 14 Plus?

Apple iPhone 14 Plus cântărește aproximativ 203 grame.

Care este dimensiunea ecranului pentru Apple iPhone 14 Plus?

Ecranul lui Apple iPhone 14 Plus măsoară 6.7 inci.

Apple iPhone 14 Plus este compatibil cu rețelele 5G?

Da, Apple iPhone 14 Plus funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n53, n66, n70, n71, n77, n78, n79, n258, n260, n261.

Câte camere are Apple iPhone 14 Plus?

Apple iPhone 14 Plus are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.