Huawei nova 6 5G
Specificații Huawei nova 6 5G
General
| Marcă | Huawei |
| Model | nova 6 5G |
| Alias de model | WLZ-AN00 (Internațional) WLZ-TN00 (Internațional) |
| Anunțat | Duminică, 01 Decembrie 2019 |
| Lansat | Duminică, 01 Decembrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | ₹38,540 |
Design
| Înălțime | 162.7 mm (6.41 inci) |
| Lățime | 75.8 mm (2.98 inci) |
| Grosime | 9 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 212 g (7.48 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Albastru, Provence, Roșu |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.57 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 401 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.5% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | HiSilicon Kirin 990 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.86 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G76 MP16 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.0 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | EMUI 10 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 40 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Unghi wide ), 1/1.7" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 80 mm ( Teleobiectiv ), x3 Zoom optic, 1/4.0" Dimensiune senzor PDAF Stabilizare optică a imaginii (OIS) 8 MP, ƒ/2.4, 16 mm ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Autofocalizare cu laser Bliț automat Mod fotografiere continuă Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 960 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 32 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 17 mm ( Unghi ultra-wide ) |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4200 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 40 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G (2+ Gbps DL), LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Huawei nova 6 5G
Recenzii video
Imagini Huawei nova 6 5G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Huawei nova 6 5G?
Prețul pentru Huawei nova 6 5G este ₹38,540, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Huawei nova 6 5G?
Huawei nova 6 5G a fost lansat oficial pe Duminică, 01 Decembrie 2019.
-
Huawei nova 6 5G este disponibil în magazine?
Nu, Huawei nova 6 5G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Huawei nova 6 5G?
Huawei nova 6 5G cântărește aproximativ 212 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Huawei nova 6 5G?
Ecranul lui Huawei nova 6 5G măsoară 6.57 inci.
-
Câte camere are Huawei nova 6 5G?
Huawei nova 6 5G are Cameră triplă pe spate și Cameră duală pentru selfie.