Infinix S4
Specificații Infinix S4
General
| Marcă | Infinix |
| Model | S4 |
| Alias de model | X626 (Internațional) X626B (Internațional) X610B (Internațional) X626B LTE (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 01 Aprilie 2019 |
| Lansat | Luni, 01 Aprilie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | ₹9,999 |
Design
| Înălțime | 156 mm (6.14 inci) |
| Lățime | 75 mm (2.95 inci) |
| Grosime | 7.9 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 154 g (5.43 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Nebula Albastră, Space Space, Twilight violet. |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.2 inci |
| Rezoluție | 720 × 1520 pixeli |
| Raport de aspect | 19:9 |
| Densitate pixeli | 271 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 82% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P22 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB, 6GB |
| Stocare | 32GB, 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 32GB 3GB RAM 64GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 13 MP PDAF 8 MP 2 MP |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Quad-LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 4000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Infinix S4
Recenzii video
Imagini Infinix S4
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Infinix S4?
Prețul pentru Infinix S4 este ₹9,999, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Infinix S4?
Infinix S4 a fost lansat oficial pe Luni, 01 Aprilie 2019.
-
Infinix S4 este disponibil în magazine?
Nu, Infinix S4 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Infinix S4?
Infinix S4 cântărește aproximativ 154 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Infinix S4?
Ecranul lui Infinix S4 măsoară 6.2 inci.
-
Câte camere are Infinix S4?
Infinix S4 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.