Lenovo A7
Specificații Lenovo A7
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | A7 |
| Alias de model | L19111 (Internațional) |
| Anunțat | Sâmbătă, 13 Aprilie 2019 |
| Lansat | Sâmbătă, 13 Aprilie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €100 |
Design
| Înălțime | 155 mm (6.10 inci) |
| Lățime | 75 mm (2.95 inci) |
| Grosime | 12 mm (0.47 inci) |
| Greutate | 172 g (6.07 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Albastru |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.09 inci |
| Rezoluție | 720 × 1560 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 282 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 78.3% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Unisoc SC9863A |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1.6 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8322 |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 13 MP ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/3.1" Dimensiune senzor PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4000 mAh |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Lenovo A7
Recenzii video
Imagini Lenovo A7
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo A7?
Prețul pentru Lenovo A7 este €100, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lenovo A7?
Lenovo A7 a fost lansat oficial pe Sâmbătă, 13 Aprilie 2019.
-
Lenovo A7 este disponibil în magazine?
Nu, Lenovo A7 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lenovo A7?
Lenovo A7 cântărește aproximativ 172 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo A7?
Ecranul lui Lenovo A7 măsoară 6.09 inci.
-
Câte camere are Lenovo A7?
Lenovo A7 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.