Lava Z40
Specificații Lava Z40
General
| Marcă | Lava |
| Model | Z40 |
| Anunțat | Vineri, 01 Martie 2019 |
| Lansat | Vineri, 01 Martie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | ₹3,500 |
Design
| Înălțime | 125.5 mm (4.94 inci) |
| Lățime | 63.9 mm (2.52 inci) |
| Grosime | 11.7 mm (0.46 inci) |
| Greutate | 120 g (4.23 oz) |
| Culori | Negru lucios, Auriu |
Display
| Tip display | TN TFT LCD |
| Diagonala display-ului | 4 inci |
| Rezoluție | 480 × 800 pixeli |
| Raport de aspect | 5:3 |
| Densitate pixeli | 233 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 56.8% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Unisoc SC9832E |
| Nuclee CPU | 4 |
| Tehnologie CPU | 28 nm |
| Viteză maximă CPU | 1400 MHz |
| Microarhitectură | 4x 1.4 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T820 MP1 |
| RAM | 1GB |
| Stocare | 8GB |
| Versiuni | 8GB 1GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 8.1 (Oreo) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 2 MP |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 720p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 2 MP |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 2250 mAh |
| Detașabilitate | Detașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v4.2 |
| Porturi USB | Micro-USB 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lava Z40
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lava Z40?
Prețul pentru Lava Z40 este ₹3,500, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lava Z40?
Lava Z40 a fost lansat oficial pe Vineri, 01 Martie 2019.
-
Lava Z40 este disponibil în magazine?
Nu, Lava Z40 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lava Z40?
Lava Z40 cântărește aproximativ 120 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lava Z40?
Ecranul lui Lava Z40 măsoară 4 inci.
-
Câte camere are Lava Z40?
Lava Z40 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.