Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
Specificații Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | Idea Tab Pro Gen 2 |
| Alias de model | TB390FU (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 02 Martie 2026 |
| Lansat | Luni, 02 Martie 2026 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €550 |
Design
| Înălțime | 296.5 mm (11.67 inci) |
| Lățime | 191.9 mm (7.56 inci) |
| Grosime | 6.2 mm (0.24 inci) |
| Greutate | 598 g (21.09 oz) |
| Materiale de construcție | Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Gri, Albastru deschis, Alb |
| Caracteristici de design | Pini de conector pentru accesorii magnetice, Suport pentru stylus (magnetic) |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 13 inci |
| Rezoluție | 3504 × 2190 pixeli |
| Rată de refresh | 144 Hz |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 318 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 86.1% |
| Luminozitate maximă | 800 cd/m² |
| Protecție ecran | Mohs nivel 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Dolby Vision Versiune mată cu LCD cu efect de hârtie și strat antireflex (opțional) Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 4 nm |
| Viteză maximă CPU | 3.21 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 3.21 GHz – Cortex-X4 3x 3.01 GHz – Cortex-A720 2x 2.8 GHz – Cortex-A720 2x 2.02 GHz – Cortex-A520 |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 825 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Stocare | 128GB, 256GB, 512GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 (128GB) UFS 4.0 (256GB/512GB) |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava), cu până la 2 actualizări majore de Android |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP ( Unghi wide ) Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 10200 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 45 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă |
Rețea
| Conectivitate mobilă | Nu |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v6.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.2 DisplayPort 1.4a USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Dolby Atmos, Difuzoare JBL, Patru difuzoare, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Giroscop Senzor de proximitate (numai pentru accesorii) Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Prețul pentru Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 este €550, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 a fost lansat oficial pe Luni, 02 Martie 2026.
-
Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 este disponibil în magazine?
Da, Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 cântărește aproximativ 598 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Ecranul lui Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 măsoară 13 inci.
-
Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.