Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Specificații Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | ThinkTab X11 Gen 1 |
| Alias de model | TB353FU (Internațional) TB353ZU (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 02 Martie 2026 |
| Lansat | Miercuri, 01 Aprilie 2026 |
| Status | În curând |
| Prețuri | €500 |
Design
| Înălțime | 257.1 mm (10.12 inci) |
| Lățime | 168.7 mm (6.64 inci) |
| Grosime | 9.9 mm (0.39 inci) |
| Greutate | 650 g (22.93 oz) |
| Culori | Gri |
| Rezistență | Etanș la praf și rezistent la apă (scufundabil până la 1,5 m timp de 30 de minute) |
| Certificări de rezistență | IP68 |
| Caracteristici de design | Pini de conector pentru accesorii magnetice, Suport pentru stylus |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 10.95 inci |
| Rezoluție | 2560 × 1600 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 276 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 80.2% |
| Luminozitate maximă | 800 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass, Conform MIL-STD-810H |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 4 nm |
| Viteză maximă CPU | 2500 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.5 GHz – Cortex-A720 3x 2.4 GHz – Cortex-A720 4x 1.8 GHz – Cortex-A520 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.1 |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP ( Unghi wide ) Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 10200 mAh |
| Detașabilitate | Detașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 45 W |
| Caracteristici | Mod fără baterie Încărcare prin cablu inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G - cellular model only, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Porturi USB | DisplayPort USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS (numai pentru model celular) |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Dolby Atmos, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate (numai pentru accesorii) Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Prețul pentru Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 este €500, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data de lansare estimată pentru Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 va fi lansat pe Miercuri, 01 Aprilie 2026.
-
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 este disponibil în magazine?
Nu, Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 cântărește aproximativ 650 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Ecranul lui Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 măsoară 10.95 inci.
-
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Câte camere are Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.