Lenovo Z6
Specificații Lenovo Z6
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | Z6 |
| Alias de model | L78121 (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 09 Iulie 2019 |
| Lansat | Marți, 09 Iulie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €250 |
Design
| Înălțime | 157 mm (6.18 inci) |
| Lățime | 74.5 mm (2.93 inci) |
| Grosime | 8 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 159 g (5.61 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla |
| Culori | Albastru |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.39 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 403 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 85.7% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10 Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 730 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 8 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 470 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 618 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 64GB, 128GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
| Interfață de utilizator | ZUI 11 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 24 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ), 0.9 μm, 1/2.8" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.4 ( Teleobiectiv ), x2 Zoom optic PDAF 2 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.06" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 15 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Lenovo Z6
Recenzii video
Imagini Lenovo Z6
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo Z6?
Prețul pentru Lenovo Z6 este €250, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lenovo Z6?
Lenovo Z6 a fost lansat oficial pe Marți, 09 Iulie 2019.
-
Lenovo Z6 este disponibil în magazine?
Nu, Lenovo Z6 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lenovo Z6?
Lenovo Z6 cântărește aproximativ 159 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo Z6?
Ecranul lui Lenovo Z6 măsoară 6.39 inci.
-
Câte camere are Lenovo Z6?
Lenovo Z6 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.