Xiaomi Redmi K20
Specificații Xiaomi Redmi K20
General
| Marcă | Xiaomi |
| Model | Redmi K20 |
| Alias de model | M1903F10I (Internațional) |
| Anunțat | Sâmbătă, 01 Iunie 2019 |
| Lansat | Sâmbătă, 01 Iunie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €260 |
Design
| Înălțime | 156.7 mm (6.17 inci) |
| Lățime | 74.3 mm (2.93 inci) |
| Grosime | 8.8 mm (0.35 inci) |
| Greutate | 191 g (6.74 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Gorilla Glass 5 Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla 5 |
| Culori | Negru de fum, Culoare albastru ghețar, Culoare alb perlat, Flacără roșie |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.39 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 403 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 86.1% |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 5 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 730 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 8 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 470 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 618 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 64GB, 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.1 |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM 128GB 6GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie), Actualizabil la Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MIUI 12 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 48 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor 8 MP, ƒ/2.4, 53 mm ( Teleobiectiv ), 1.12 μm, x2 Zoom optic, 1/4.0" Dimensiune senzor 13 MP, ƒ/2.4, 12 mm ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm, 1/3.1" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Bliț automat Mod fotografiere continuă Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 960/30/120/240 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 20 MP, ƒ/2.2 ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/3.4" Dimensiune senzor |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Xiaomi Redmi K20
Recenzii video
Imagini Xiaomi Redmi K20
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Xiaomi Redmi K20?
Prețul pentru Xiaomi Redmi K20 este €260, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Xiaomi Redmi K20?
Xiaomi Redmi K20 a fost lansat oficial pe Sâmbătă, 01 Iunie 2019.
-
Xiaomi Redmi K20 este disponibil în magazine?
Nu, Xiaomi Redmi K20 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Xiaomi Redmi K20?
Xiaomi Redmi K20 cântărește aproximativ 191 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Xiaomi Redmi K20?
Ecranul lui Xiaomi Redmi K20 măsoară 6.39 inci.
-
Câte camere are Xiaomi Redmi K20?
Xiaomi Redmi K20 are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.