Motorola Moto G37
Specificații Motorola Moto G37
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Moto G37 |
| Anunțat | Miercuri, 29 Aprilie 2026 |
| Lansat | Vineri, 01 Mai 2026 |
| Status | În curând |
| Prețuri | €210 |
Design
| Înălțime | 166.2 mm (6.54 inci) |
| Lățime | 76.5 mm (3.01 inci) |
| Grosime | 7.8 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 191 g (6.74 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic sau polimer de siliciu (piele ecologică) Cadrul: Plastic Față: Gorilla Glass 7i |
| Culori | Albastru, Gri, Roșu |
| Rezistență | Rezistent la apă |
| Certificări de rezistență | IP64 |
Display
| Tip display | LCD |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 720 × 1604 pixeli |
| Rată de refresh | 120 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 264 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.3% |
| Luminozitate maximă | 1050 cd/m² |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 7i, Certificat conform MIL-STD-810H, Mohs nivel 4 |
| Ecran tactil | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv HDR10 Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 6300 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.4 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.4 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 64GB, 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 256GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 16 (Baklava) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 50 MP, ƒ/1.8, 0.61 μm PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 5200 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 20 W |
| Caracteristici | Încărcare prin cablu inversă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b71 (600 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Da, v5.4 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Tip audio | Audio de înaltă rezoluție, Difuzoare stereo |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de proximitate Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Motorola Moto G37
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola Moto G37?
Prețul pentru Motorola Moto G37 este €210, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data de lansare estimată pentru Motorola Moto G37?
Motorola Moto G37 va fi lansat pe Vineri, 01 Mai 2026.
-
Motorola Moto G37 este disponibil în magazine?
Nu, Motorola Moto G37 nu este disponibil în magazine deoarece încă nu a fost lansat.
-
Care este greutatea pentru Motorola Moto G37?
Motorola Moto G37 cântărește aproximativ 191 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Moto G37?
Ecranul lui Motorola Moto G37 măsoară 6.67 inci.
-
Motorola Moto G37 este compatibil cu rețelele 5G?
Da, Motorola Moto G37 funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n77, n78.
-
Câte camere are Motorola Moto G37?
Motorola Moto G37 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.