Motorola Moto Z4 Force
Specificații Motorola Moto Z4 Force
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Moto Z4 Force |
| Status | Anulat |
Design
| Culori | Negru |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistent la apă (împotriva stropilor de apă) |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.4 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2340 pixeli |
| Raport de aspect | 19.5:9 |
| Densitate pixeli | 403 ppi |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 128GB |
| Versiuni | 128GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 48 MP, ƒ/1.6 ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/2.0" Dimensiune senzor PDAF 8 MP, ƒ/2.0 ( Teleobiectiv ) 13 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 25 MP, ƒ/1.9 |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (5CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Motorola Moto Z4 Force
Întrebări frecvente
-
Motorola Moto Z4 Force este disponibil în magazine?
Nu, Motorola Moto Z4 Force nu se găsește în magazine deoarece a fost anulat.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Moto Z4 Force?
Ecranul lui Motorola Moto Z4 Force măsoară 6.4 inci.
-
Câte camere are Motorola Moto Z4 Force?
Motorola Moto Z4 Force are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.