ZTE nubia X 5G
Specificații ZTE nubia X 5G
General
| Marcă | ZTE |
| Model | nubia X 5G |
| Status | Anulat |
Design
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: sticlă Gorilla 3 |
| Culori | Negru |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 6.26 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2280 pixeli |
| Raport de aspect | 19:9 |
| Densitate pixeli | 403 ppi |
| Protecție ecran | Sticlă Corning Gorilla Glass 3 |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Stocare | 64GB, 128GB, 256GB, 512GB |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 16 MP, ƒ/1.8 PDAF 24 MP, ƒ/1.7 PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 16 MP, ƒ/1.8 PDAF 24 MP, ƒ/1.7 PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 3800 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 18 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G (2+ Gbps DL), LTE (6CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | DLNA, Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini ZTE nubia X 5G
Întrebări frecvente
-
ZTE nubia X 5G este disponibil în magazine?
Nu, ZTE nubia X 5G nu se găsește în magazine deoarece a fost anulat.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru ZTE nubia X 5G?
Ecranul lui ZTE nubia X 5G măsoară 6.26 inci.
-
Câte camere are ZTE nubia X 5G?
ZTE nubia X 5G are Cameră duală pe spate și Cameră duală pentru selfie.