Motorola Razr 2019
Specificații Motorola Razr 2019
General
| Marcă | Motorola |
| Model | Razr 2019 |
| Alias de model | XT2000-1 (Internațional) XT2000-2 (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 06 Februarie 2020 |
| Lansat | Joi, 06 Februarie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €510 |
Design
| Înălțime | 172 mm (6.77 inci) |
| Lățime | 72 mm (2.83 inci) |
| Grosime | 6.9 mm (0.27 inci) |
| Greutate | 205 g (7.23 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadru: Aluminiu Față: Plastic |
| Culori | Negru, Auriu |
Display
| Tip display | Rabatal P-OLED |
| Diagonala display-ului | 6.2 inci |
| Rezoluție | 876 × 2142 pixeli |
| Densitate pixeli | 373 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 70.2% |
| Protecție ecran | Acoperire hidrofugă |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 710 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 10 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A75 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 360 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 616 |
| RAM | 6GB |
| Stocare | 128GB |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie), Actualizabil la Android 11 (Red Velvet Cake) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/1.7 Dual-Pixel PDAF |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Autofocalizare cu laser Bliț automat Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS |
| Senzori | Senzor 3D ToF |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 5 MP, ƒ/2.0 |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 2510 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 15 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (eSIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b13 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b66 (1700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Motorola Razr 2019
Recenzii video
Imagini Motorola Razr 2019
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Motorola Razr 2019?
Prețul pentru Motorola Razr 2019 este €510, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Motorola Razr 2019?
Motorola Razr 2019 a fost lansat oficial pe Joi, 06 Februarie 2020.
-
Motorola Razr 2019 este disponibil în magazine?
Nu, Motorola Razr 2019 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Motorola Razr 2019?
Motorola Razr 2019 cântărește aproximativ 205 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Motorola Razr 2019?
Ecranul lui Motorola Razr 2019 măsoară 6.2 inci.
-
Motorola Razr 2019 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Motorola Razr 2019 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Motorola Razr 2019?
Motorola Razr 2019 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.