Samsung Galaxy Tab S6
Specificații Samsung Galaxy Tab S6
General
| Marcă | Samsung |
| Model | Galaxy Tab S6 |
| Alias de model | SM-T860 (Internațional) SM-T865 (Internațional) |
| Anunțat | Luni, 01 Iulie 2019 |
| Lansat | Joi, 01 August 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €600 |
Design
| Înălțime | 244.5 mm (9.63 inci) |
| Lățime | 159.5 mm (6.28 inci) |
| Grosime | 5.7 mm (0.22 inci) |
| Greutate | 420 g (14.82 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Aluminiu Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Cloud Blue, Culoare gri munte, Rose Blush Color |
| Caracteristici de design | Suport pentru stylus |
Display
| Tip display | Super AMOLED |
| Diagonala display-ului | 10.5 inci |
| Rezoluție | 1600 × 2560 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 287 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 82.5% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.84 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Stocare | 64GB, 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 3.0 |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie), Actualizabil la Android 12 (Snow Cone) |
| Interfață de utilizator | Samsung One UI 4 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră duală | 13 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 1.0 μm, 1/3.4" Dimensiune senzor Blitz automat 5 MP, ƒ/2.2, 12 mm ( Unghi ultra-wide ), 1.12 μm |
| Caracteristici | Zoom digital Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP, ƒ/2.0, 26 mm ( Unghi wide ), 1.12 μm, 1/4.0" Dimensiune senzor |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 7040 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 15 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE (6CA) Cat20 2000/150 Mbps - cellular model only, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Difuzoare stereo |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru ANT+ Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
| Funcții speciale | Samsung DeX (suport pentru experiență de desktop) |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Samsung Galaxy Tab S6
Recenzii video
Imagini Samsung Galaxy Tab S6
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Samsung Galaxy Tab S6?
Prețul pentru Samsung Galaxy Tab S6 este €600, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Samsung Galaxy Tab S6?
Samsung Galaxy Tab S6 a fost lansat oficial pe Joi, 01 August 2019.
-
Samsung Galaxy Tab S6 este disponibil în magazine?
Nu, Samsung Galaxy Tab S6 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Samsung Galaxy Tab S6?
Samsung Galaxy Tab S6 cântărește aproximativ 420 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Samsung Galaxy Tab S6?
Ecranul lui Samsung Galaxy Tab S6 măsoară 10.5 inci.
-
Câte camere are Samsung Galaxy Tab S6?
Samsung Galaxy Tab S6 are Cameră duală pe spate și Cameră simplă pentru selfie.