Samsung Galaxy Tab Active Pro
Specificații Samsung Galaxy Tab Active Pro
General
| Marcă | Samsung |
| Model | Galaxy Tab Active Pro |
| Alias de model | SM-T540 (Internațional) SM-T547 (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 01 Octombrie 2019 |
| Lansat | Marți, 01 Octombrie 2019 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €600 |
Design
| Înălțime | 243.5 mm (9.59 inci) |
| Lățime | 170.2 mm (6.70 inci) |
| Grosime | 9.9 mm (0.39 inci) |
| Greutate | 653 g (23.03 oz) |
| Culori | Negru |
| Rezistență | Rezistent la praf Rezistență la apă |
| Certificări de rezistență | IP68 |
| Caracteristici de design | Suport pentru stylus |
Display
| Tip display | LCD |
| Diagonala display-ului | 10.1 inci |
| Rezoluție | 1920 × 1200 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 224 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 71.4% |
| Luminozitate maximă | 550 cd/m² |
| Protecție ecran | Conform MIL-STD-810G |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 670 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 10 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.0 GHz – Kryo 360 Gold (Cortex-A75) 6x 1.7 GHz – Kryo 360 Silver (Cortex-A55) |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 615 |
| RAM | 4GB |
| Stocare | 64GB |
| Versiuni | 64GB 4GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP Bliț automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 7600 mAh |
| Detașabilitate | Detașabilă |
| Viteza de încărcare pe fir | 15 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Single SIM (Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE - cellular model only, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
| Funcții speciale | Samsung DeX (suport pentru experiență de desktop) |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Samsung Galaxy Tab Active Pro
Recenzii video
Imagini Samsung Galaxy Tab Active Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Samsung Galaxy Tab Active Pro?
Prețul pentru Samsung Galaxy Tab Active Pro este €600, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Samsung Galaxy Tab Active Pro?
Samsung Galaxy Tab Active Pro a fost lansat oficial pe Marți, 01 Octombrie 2019.
-
Samsung Galaxy Tab Active Pro este disponibil în magazine?
Nu, Samsung Galaxy Tab Active Pro nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Samsung Galaxy Tab Active Pro?
Samsung Galaxy Tab Active Pro cântărește aproximativ 653 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Samsung Galaxy Tab Active Pro?
Ecranul lui Samsung Galaxy Tab Active Pro măsoară 10.1 inci.
-
Câte camere are Samsung Galaxy Tab Active Pro?
Samsung Galaxy Tab Active Pro are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.