Tecno Pouvoir 3 Plus
Specificații Tecno Pouvoir 3 Plus
General
| Marcă | Tecno |
| Model | Pouvoir 3 Plus |
| Alias de model | LB8 (Internațional) LB8a (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 01 August 2019 |
| Lansat | Joi, 01 August 2019 |
| Status | Discontinuat |
Design
| Înălțime | 159 mm (6.26 inci) |
| Lățime | 76 mm (2.99 inci) |
| Grosime | 9.2 mm (0.36 inci) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Negru, Albastru, Auriu |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.35 inci |
| Rezoluție | 720 × 1548 pixeli |
| Densitate pixeli | 269 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 82.3% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Helio P22 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 12 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.0 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 6GB |
| Stocare | 64GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 64GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 9.0 (Pie) |
| Interfață de utilizator | HIOS 5.0 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP Bliț automat |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP, 1.12 μm, 1/3.1" Dimensiune senzor |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED dual |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Capacitate | 6000 mAh |
| Detașabilitate | Nedetașabilă |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 4 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Funcții Wi-Fi | Hotspot mobil |
| Bluetooth | Da, v5.0 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Da |
| Radio FM | Da |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Recenzii Tecno Pouvoir 3 Plus
Recenzii video
Imagini Tecno Pouvoir 3 Plus
Întrebări frecvente
-
Care este data lansării pentru Tecno Pouvoir 3 Plus?
Tecno Pouvoir 3 Plus a fost lansat oficial pe Joi, 01 August 2019.
-
Tecno Pouvoir 3 Plus este disponibil în magazine?
Nu, Tecno Pouvoir 3 Plus nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Tecno Pouvoir 3 Plus?
Ecranul lui Tecno Pouvoir 3 Plus măsoară 6.35 inci.
-
Câte camere are Tecno Pouvoir 3 Plus?
Tecno Pouvoir 3 Plus are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.