ZTE Axon 20 4G
Specificații ZTE Axon 20 4G
General
| Marcă | ZTE |
| Model | Axon 20 4G |
| Anunțat | Vineri, 04 Decembrie 2020 |
| Lansat | Vineri, 04 Decembrie 2020 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €370 |
Design
| Înălțime | 172.1 mm (6.78 inci) |
| Lățime | 77.9 mm (3.07 inci) |
| Grosime | 8 mm (0.31 inci) |
| Greutate | 198 g (6.98 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Sticlă Cadru: Aluminiu Față: Sticlă |
| Culori | Negru |
Display
| Tip display | OLED |
| Diagonala display-ului | 6.92 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2460 pixeli |
| Densitate pixeli | 388 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 84.8% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| RAM | 6GB |
| Stocare | 128GB |
| Tip de stocare internă | eMMC 5.1 |
| Versiuni | 128GB 6GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 10 (Quince Tart) |
| Interfață de utilizator | MiFavor 10.5 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră cvadruplă | 64 MP, ƒ/1.8, 25 mm ( Unghi wide ), 0.8 μm, 1/1.72" Dimensiune senzor 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ) 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț Dual-LED Dual-Tone |
| Caracteristici | Mod fotografiere continuă Zoom digital Compensarea expunerii Detecția feței Gama Dinamică Înaltă (HDR) Setări ISO Panoramă Atingeți pentru a focaliza |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
| Caracteristici video | Gyro-EIS, HDR |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 32 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Ion |
| Capacitate | 4220 mAh |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Audio Hi-Res 24-bit/192kHz |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini ZTE Axon 20 4G
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru ZTE Axon 20 4G?
Prețul pentru ZTE Axon 20 4G este €370, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru ZTE Axon 20 4G?
ZTE Axon 20 4G a fost lansat oficial pe Vineri, 04 Decembrie 2020.
-
ZTE Axon 20 4G este disponibil în magazine?
Nu, ZTE Axon 20 4G nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru ZTE Axon 20 4G?
ZTE Axon 20 4G cântărește aproximativ 198 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru ZTE Axon 20 4G?
Ecranul lui ZTE Axon 20 4G măsoară 6.92 inci.
-
ZTE Axon 20 4G este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, ZTE Axon 20 4G nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are ZTE Axon 20 4G?
ZTE Axon 20 4G are Cameră cvadruplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.