ZTE Voyage 20 Pro
Specificații ZTE Voyage 20 Pro
General
| Marcă | ZTE |
| Model | Voyage 20 Pro |
| Alias de model | 9040N (Internațional) |
| Anunțat | Joi, 25 Noiembrie 2021 |
| Lansat | Sâmbătă, 04 Decembrie 2021 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €310 |
Design
| Înălțime | 163.9 mm (6.45 inci) |
| Lățime | 76.2 mm (3.00 inci) |
| Grosime | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Greutate | 190 g (6.70 oz) |
| Materiale de construcție | Spate: Plastic Cadrul: Plastic Față: Sticlă |
| Culori | Aurora Culoare, Negru |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Rată de refresh | 90 Hz |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 395 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 86% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 720 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Viteză maximă CPU | 2 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC3 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 256GB |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Nu |
Software
| Sistem de operare | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Interfață de utilizator | MyOS 11 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 64 MP, ƒ/1.8, 25 mm ( Unghi wide ) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 120° ( Unghi ultra-wide ) 5 MP ( Macro ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 5100 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 66 W |
| Suport pentru încărcare rapidă | Da |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n28 (700), n41 (2500), n78 (3500 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Hotspot mobil, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Senzor de amprentă Giroscop Senzor de proximitate |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini ZTE Voyage 20 Pro
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru ZTE Voyage 20 Pro?
Prețul pentru ZTE Voyage 20 Pro este €310, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru ZTE Voyage 20 Pro?
ZTE Voyage 20 Pro a fost lansat oficial pe Sâmbătă, 04 Decembrie 2021.
-
ZTE Voyage 20 Pro este disponibil în magazine?
Da, ZTE Voyage 20 Pro este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru ZTE Voyage 20 Pro?
ZTE Voyage 20 Pro cântărește aproximativ 190 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru ZTE Voyage 20 Pro?
Ecranul lui ZTE Voyage 20 Pro măsoară 6.67 inci.
-
ZTE Voyage 20 Pro este compatibil cu rețelele 5G?
Da, ZTE Voyage 20 Pro funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n28, n41, n78.
-
Câte camere are ZTE Voyage 20 Pro?
ZTE Voyage 20 Pro are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.