ZTE Voyage 40 Pro+
Specificații ZTE Voyage 40 Pro+
General
| Marcă | ZTE |
| Model | Voyage 40 Pro+ |
| Alias de model | 9042N (Internațional) |
| Anunțat | Marți, 29 Noiembrie 2022 |
| Lansat | Marți, 06 Decembrie 2022 |
| Status | Disponibil |
| Prețuri | €300 |
Design
| Înălțime | 163.5 mm (6.44 inci) |
| Lățime | 75.8 mm (2.98 inci) |
| Grosime | 7.6 mm (0.30 inci) |
| Greutate | 192 g (6.77 oz) |
| Culori | Albastru, Gri, Culoare înstelată |
Display
| Tip display | AMOLED |
| Diagonala display-ului | 6.67 inci |
| Rezoluție | 1080 × 2400 pixeli |
| Raport de aspect | 20:9 |
| Densitate pixeli | 395 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 86.7% |
| Luminozitate maximă | 770 cd/m² |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Da |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 810 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2.4 GHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Stocare | 256GB |
| Versiuni | 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 12 (Snow Cone) |
| Interfață de utilizator | MyOS 12 |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră triplă | 64 MP, ƒ/1.8 ( Unghi wide ) PDAF 5 MP ( Macro ) 2 MP, ƒ/2.4 ( Lentilă auxiliară ) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Caracteristici | Gama Dinamică Înaltă (HDR) Panoramă |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 16 MP, ƒ/2.0 ( Unghi wide ) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 4510 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 66 W |
Rețea
| Cartele SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Suport VoLTE | Da |
| Viteză de date | 5G, LTE, HSPA |
| Benzile 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Benzile 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Benzile 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Benzile 5G | 5G: n1 (2100), n5 (850), n28 (700), n41 (2500), n78 (3500), n84 (2100 MHz) |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 5 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Da |
| Funcții GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Suport NFC | Da |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă / Magnetometru Giroscop Senzor de amprentă lateral |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini ZTE Voyage 40 Pro+
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru ZTE Voyage 40 Pro+?
Prețul pentru ZTE Voyage 40 Pro+ este €300, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ a fost lansat oficial pe Marți, 06 Decembrie 2022.
-
ZTE Voyage 40 Pro+ este disponibil în magazine?
Da, ZTE Voyage 40 Pro+ este disponibil în magazine pentru că se află încă în producție.
-
Care este greutatea pentru ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ cântărește aproximativ 192 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru ZTE Voyage 40 Pro+?
Ecranul lui ZTE Voyage 40 Pro+ măsoară 6.67 inci.
-
ZTE Voyage 40 Pro+ este compatibil cu rețelele 5G?
Da, ZTE Voyage 40 Pro+ funcționează pe rețelele 5G în benzile n1, n5, n28, n41, n78, n84.
-
Câte camere are ZTE Voyage 40 Pro+?
ZTE Voyage 40 Pro+ are Cameră triplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.