Lenovo Tab P12
Specificații Lenovo Tab P12
General
| Marcă | Lenovo |
| Model | Tab P12 |
| Alias de model | ZACH0165US (Internațional) |
| Anunțat | Vineri, 28 Iulie 2023 |
| Lansat | Vineri, 28 Iulie 2023 |
| Status | Discontinuat |
| Prețuri | €400 |
Design
| Înălțime | 293.3 mm (11.55 inci) |
| Lățime | 190.7 mm (7.51 inci) |
| Grosime | 6.9 mm (0.27 inci) |
| Greutate | 615 g (21.69 oz) |
| Culori | Culoarea Ovăzului, Storm Grey |
| Caracteristici de design | Suport pentru stylus |
Display
| Tip display | IPS LCD |
| Diagonala display-ului | 12.7 inci |
| Rezoluție | 1840 × 2944 pixeli |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Densitate pixeli | 273 ppi |
| Raport ecran-corp | ≈ 83.6% |
| Ecran tactil | Da |
| Display fără ramă | Nu |
| Caracteristici ale display-ului | Ecran tactil capacitiv Ecran multi-touch |
Hardware
| Chipset | MediaTek Dimensity 7050 |
| Nuclee CPU | 8 |
| Tehnologie CPU | 6 nm |
| Viteză maximă CPU | 2600 MHz |
| Arhitectură CPU | 64-bit |
| Microarhitectură | 2x 2.6 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G68 MC4 |
| RAM | 4GB, 8GB |
| Stocare | 128GB, 256GB |
| Tip de stocare internă | UFS 2.2 |
| Versiuni | 128GB 4GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Stocare extensibilă | Da |
| Sloturi pentru carduri | microSDXC |
Software
| Sistem de operare | Android 13 (Tiramisu) |
Cameră principală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 8 MP ( Unghi wide ) Autofocus (AF) |
| Suport pentru bliț | Da |
| Tip bliț | Bliț LED |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Cameră frontală
| Suport pentru cameră | Da |
| Cameră simplă | 13 MP ( Unghi ultra-wide ) |
| Suport video | Da |
| Rezoluție video | 1080p @ 30 fps |
Baterie
| Tip | Li-Poly |
| Capacitate | 10200 mAh |
| Viteza de încărcare pe fir | 30 W |
Rețea
| Conectivitate mobilă | Nu |
Conectivitate
| Suport Wi-Fi | Da ( Wi-Fi 6 ) |
| Standardele Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funcții Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Da, v5.1 |
| Porturi USB | USB Type-C 2.0 |
| Conectivitate USB | Încărcare prin USB, Dispozitiv de stocare în masă USB (UMS) |
| Suport GPS | Nu |
| Suport NFC | Nu |
Multimedia
| Difuzor | Da |
| Jack pentru căști | Nu |
| Tip audio | Patru difuzoare, Difuzoare stereo, Reglat de JBL |
| Radio FM | Nu |
Caracteristici
| Senzori | Accelerometru Busolă Giroscop Senzor de amprentă lateral |
| Funcții speciale | Quick Charge 4 |
Avertisment: Nu putem garanta că informațiile de pe această pagină sunt 100% corecte.
Imagini Lenovo Tab P12
Întrebări frecvente
-
Care este prețul pentru Lenovo Tab P12?
Prețul pentru Lenovo Tab P12 este €400, iar acesta poate varia în zilele următoare.
-
Care este data lansării pentru Lenovo Tab P12?
Lenovo Tab P12 a fost lansat oficial pe Vineri, 28 Iulie 2023.
-
Lenovo Tab P12 este disponibil în magazine?
Nu, Lenovo Tab P12 nu mai este disponibil în magazinele oficiale pentru că nu se mai produce. Îl puteți găsi totuși la retaileri neoficiali.
-
Care este greutatea pentru Lenovo Tab P12?
Lenovo Tab P12 cântărește aproximativ 615 grame.
-
Care este dimensiunea ecranului pentru Lenovo Tab P12?
Ecranul lui Lenovo Tab P12 măsoară 12.7 inci.
-
Lenovo Tab P12 este compatibil cu rețelele 5G?
Nu, Lenovo Tab P12 nu suportă rețele 5G.
-
Câte camere are Lenovo Tab P12?
Lenovo Tab P12 are Cameră simplă pe spate și Cameră simplă pentru selfie.